Tatil yapmak veya gezi amaçlı otel arayanlar için, konaklama konseptlerini içeren yazımızla kısaca bilgiler vereceğim.

Yarım Pansiyon Nedir?

(HB: Halfboard) Yarım pansiyon konaklama konsepti, kahvaltı ve akşam yemeğinin dahil olduğu konaklamadır. Bunun dışında otelde yapacağınız yiyecek-içecek harcamaları ücretlidir. Akşam yemeğindeki, içecekler ise genelde fiyata dahil olmuyor. Bunun için konaklama yapacağınız otelden rezervasyon aşamasında bilgi alabilirsiniz.

Oda Kahvaltı Nedir?

(B&B: Bed & Breakfast) Adından da anlaşılacağı üzere, öğün olarak sadece kahvaltının bulunduğu konaklamadır. Kahvaltı dışındaki yiyecek-içecekler ücretlidir. Daha çok şehir otelleri ve butik oteller tarafından uygulanan konaklama konseptidir.

Tam Pansiyon Nedir?

(FB: FullBoard) Otel konaklama konseptleri arasında en çok karıştırılan “tam pansiyon” ile “her şey dahil” konseptidir. İkisi farklı şeylerdir. Tam pansiyon; kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeğinin konaklama ücretine dahil olduğu konsepttir.

Her Şey Dahil Nedir?

(AI: All inclusive) Türkiye’de birçok otel ve tatil köyü her şey dahil konseptte hizmet vermektedir. Kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri, 5 çayı ve atıştırmalıklarla gün boyunca içeceklerin (alkolsüz içeceklerle – yerli alkollü içecekler) konaklama ücretine dahil edilmiş halidir. Otellerdeki aktiviteler bu konsepte dahil edilmiyor.
Bazı otellerde Türk kahvesi ya da taze sıkılmış meyve suları ekstra ücretlendirilmektedir. Rezervasyon aşamasında, kalacağınız otelin her şey dahil uygulamalarına nelerin girip girmediğini öğrenmeniz size kolaylık sağlar. Çünkü her otelin sunduğu olanaklar farklılık gösterebiliyor. Otel araştırmasında, otellerin yeme içme özelliklerini inceleyebilir, konsepte dahil olan ücretli ve ücretsiz hizmetleri öğrenerek rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.

Beğen
Beğen Love Haha Wow Sad Angry
2

Siz de Yazın 👇

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Hesap Oluşturun.

Şifreyi Sıfırla

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.