Yazın ve Kışın Nerelere Gitsek Görsek

Yazın ve Kışın Nerelere Gitsek Görsek

Kişiler yılın farklı zamanlarında çeşitli tatil planları yaparak iş ve şehir hayatından uzaklaşarak biraz kendilerini dinlemek isterler. Bu tatiller bazen yaz aylarında bazen ise kış aylarında gerçekleşebilmektedir. Bu doğrultuda tatil fikirlerini de yılın hangi zamanında gidileceğine göre kategorileştirebilmek mümkündür. Sizler için hazırladığımız Türkiye’nin en güzel tatil yerlerinden bazılarının bulunduğu yazımızda, yazın ve kışın nerelere gitsek görsek başlıklı tatil fikirlerini inceleyerek kendiniz için en uygununu tercih edebilir ve tatilinizi planlayabilirsiniz.

YAZ TATİLLERİ

Yaz ayları, kişilerin tatile gitmek için en fazla tercih ettiği aylardır. Dolayısıyla yaz tatilleri fikirlerinin de geniş olduğunu ifade edebilmek mümkündür. Yaz tatili dendiği zaman, Bodrum, Alaçatı, Marmaris ve Antalya ilk akla gelen yerlerdir.Bunların dışında da pek çok yer sayılabilir örneğin, Ayvalık, Selimiye, Bozburun ve Datça’da son dönemlerde popüler yerler arasında yer almaktadır. Peki, Antalya ve İzmir’de tatil için nerelere gidilebilir?

İzmir

İzmir’in her beldesi, her köşede ayrı bir güzelliğe sahiptir. Bu nedenle İzmir’de tatil yapabileceğiniz pek çok yer bulunuyor. İzmir’de Özdere, Sığacık, Şakran, Dikili, Ürkmez, Urla, Foça, Alaçatı, Gümüldür, Mordoğan, Karaburun, Çandarlı gibi tatil mekanlarını tercih ederek unutulmaz bir tatil geçirebilirsiniz.

Antalya

Akdeniz’in incisi olarak bilinen Antalya, yaz tatilcilerinin en çok tercih ettiği şehirlerden bir tanesidir. Birbirinden doğal güzellikleri ve denizi ile tatilcilerin eşsiz vakitler geçirmesini sağlayan Antalya, her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapıyor. Olympos, Kemer, Finike, Alanya, Kaş, Manavgat, Side, Kekova, Kalkan, Belek, Adrasan gibi yerler Antalya’nın en güzel tatil yerleri arasında yer almaktadır.

KIŞ TATİLLERİ

Kış tatilleri en az yaz tatilleri kadar dikkat çeken ve talep edilen tatillerdir.Bu doğrultuda yaz aylarında sıcak kıyı kentlerine giden kişiler kış aylarına gelindiğinde ise daha çok kültür gezilerini tercih ederken, kayak otellerinde de tatil planlaması yapılabilir. Kültür turlarından bazılarını aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

Karadeniz Turları

Kültür turu dendiğinde akla ilk gelen bölge kesinlikle Karadeniz Bölgesidir. Trabzon, Rize, Giresun, Artvin, Ordu gibi birbirinden eşsiz kentleri gezerek kültürü ve doğal güzelliklere şahitlik edebilmektedir.

GAP Turu

Kültür turu dendiğinde zaman ikinci olarak GAP turlara akla gelmektedir. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Mardin, Urfa, Antep, Batman gibi şehirleri gezebilmek mümkündür.

Kapadokya

Kapadokya’nın eşsiz güzelliğinin hem yaz aylarında hem de kış aylarında farklı olduğunu söyleyebiliriz. Bu doğrultuda Kapadokya hem yaz aylarında hem de kış aylarında sık sık tercih edilebilmektedir.

Marmara Bölgesi Turları

İstanbul, Bursa, Çanakkale gibi Marmara’nın eşsiz kentlerini gezerek kış tatillerini eşsiz bir hale getirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir