Marmaris Tatili, Nasıl Gidilir, Gezilecek Yerler

Marmaris Tatili, Nasıl Gidilir, Gezilecek Yerler

Marmaris tatili planlayanlar için nasıl gidilir, ulaşım, gezilecek yerler gibi başlıklara sahip yazıyı okumaya başlayın.

Marmaris Nerededir?

Marmaris, Muğla’ya bağlı, ülkemizin önemli turizm yerlerinden birisidir. Çevresinde, Gökova Körfezi, Hisarönü Körfezi bulunur. Ege Denizi’nin bitiminde, Akdeniz’in başladığı bölgede yer alan Marmaris’in, başlıca komşuları Batıda Datça Yarımadası, Kuzeyinde Akyaka, Doğu tarafta, Köyceğiz, Dalaman, Dalyan, Fethiye, Güneyde ise, Selimiye, Bozburun, Turunç bulunmaktadır.

Marmaris’e nasıl gidilir?

Şehirlerarası otobüs firmalarının Marmaris’e seferleri bulunmaktadır. Havayolunu tercih edenler, Marmaris’e Dalaman Havaalanı ile ulaşabilir. Dalaman Havaalanına indiğinizde, Marmaris’e giden araçlara binmeniz gerekiyor, yolculuk yaklaşık 1,5 saat sürüyor ve Marmaris Otogarına geliyorsunuz, otogardaki minibüslerle gideceğiniz yere ulaşabiliyorsunuz.

Marmaris’te Nerede Kalınır?

Marmaris’te kalınacak yerler, yaz sezonunda bulmak mümkün, tesislerin geneli açık olurken, sezon harici açık olan yerler çok fazla olmuyor. Marmaris’te kalınacak yerleri tatil sitesinde inceleyebilirsiniz.

Marmaris’te Ulaşım

İçmeler‘den Marmaris‘e gitmek için turuncu minibüsleri veya Muğla Büyükşehir Belediyesi‘ne ait beyaz renkli minibüsleri kullanabilirsiniz. Turuncu minibüslerde nakit ödeme mümkün fakat beyaz renkli büyükşehire ait minibüslerde kartlı sistem ile ödeme yapılabiliyor. Aynı şekilde, Marmaris merkez içinde ulaşım için kartlı sistem kullanılıyor. ( Siteler, Armutalan, Beldibi vb. ) ( Nakit ödeme imkanı olup olmadığını sorabilirsiniz.) Kentkartları dolum noktalarından tedarik edebilirsiniz.

Marmaris Çevresine Ulaşım

Marmaris‘ten Datça, Selimiye, Bozburun, Turunç, Muğla gibi civar yerlere ulaşım için, Marmaris Otogarı’ndan hareket eden Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne ait otobüsleri kullanabileceğiniz gibi aracınızla da gidebilirsiniz. Sefer saatlerini belediyeye ait web site üzerinden inceleyin.

Marmaris’te Nereye Gidilir? Nereleri Gezelim?

Marmaris yaz sezonunda özellikle yüksek sezonda oldukça kalabalık oluyor. Sakinliği ve kalabalığı sevmeyenler için düşük sezonlarda tercih edilebilir. Örneğin; mayıs, haziran başı, eylül sonu, ekim başı gibi… Bahar ve kış dönemlerinde ise kendi halinde kalan Marmaris’in ayrı bir tadı olduğu düşünüyoruz. Kısaca gezilebilecek noktalardan bahsedelim. Kendinize ait aracınız veya kiraladığınız aracınız ile civardaki yerlere de gitmenizi tavsiye ederiz. Toplu taşıma araçlarını tercih etmek isteyenler için, Marmaris otogarından pek çok noktaya araç mevcut.

🌄 Marmaris Tatilinde Yapılabilecek Etkinlikler

Marmaris ve Çevresinde Gezilecek Yerler

Günlük tekne gezileri ile koyları keşfedin.
Marmaris kalesi & müzesini gezin.
Marmaris çarşında dolaşın.
Marmaris limanına gidin.
Günnücek milli parkına gidebilirsiniz.
Burunucu macera parkına gidebilirsiniz.
İçmeler sahil yolunda yürüyüşe çıkın, sahilinde denize girebilirsiniz.
Turunç’u gezin.
Amos antik kentine gidebilirsiniz.
Kumlubük koyunda denize girin.
Selimiye’ye gidin.
Bozburun’a uğrayın.
Söğüt’te gün batımında fotoğraf çekilin.
Kızkumu plajı (Orhaniye)’de “denizin üzerinde yürüyün”.
Sedir adası (Kleopatra plajı) ‘na gidin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir