Marmaris Tatilinde Yapılabilecek Etkinlikler

Marmaris Tatilinde Yapılabilecek Etkinlikler

Marmaris tatilinizi çeşitli etkinliklerle geçirebileceğiniz doğaya sahip ender yerlerden birisi. Oksijen ve iyotun insan vücuduna olumlu katkıları, tatilini bölgede geçirenler için de enerji kaynağı oluyor. Özellikle ilkbahar ve sonbahar aylarında gün boyu yapılan etkinlikler, ruhsal ve bedensel yönden olumlu etkiler bırakmakta. Marmaris tatilinde yapılabilecek etkinlikler yazımızda bölgedeki etkinliklere değineceğiz.

“Aktif tatil” kavramı, konaklama tesislerinde, havuz başına ve plaja teslim olma anlayışının tersine, tatil yapılan bölgeyi, farklı aktivitelere katılarak yakından tanıma, doğayla ve kültürle buluşma olarak tanımlanabilir. Bu yazımızda Marmaris’te yapılabilecek etkinliklerden bahsedeceğiz.

Yürüyüş Yapın

Marmaris yat limanından başlayıp, İçmeler’de son bulan yaklaşık 11 km yolda, gün içinde aile bireyleri veya arkadaşlarınızla birlikte kondisyon sorunu olmadan rahatlıkla yürüyebileceğiniz yürüyüş yoludur. Yolu uzatmak isterseniz, yat limanından Yalancı Boğaz’a kadar 9 km daha yürüyebilirsiniz. Eşsiz bir manzara eşliğinde yürüyebileceğiniz kentin hemen yanıbaşında bir seçenek olan Marmaris-Fürth yürüyüş yolu, orman içinde yer alması sebebiyle amatör/yarı profesyonel yürüyüşseverlere uygundur. Bu yol, İçmeler ve Armutalan mahalleleri arasında kalır. Bir kolu da Hisarönü mahallesi Asparan mevkiine uzanır. Karia yürüyüş yolu, deneyimli yürüyüşçülerin tercih ettiği, Karia antik kenti dönemine ait kalıntılar arasında geçen, kültürel ve doğal güzellikleriyle dolu bir yoldur.

Bisiklet Sürün

Bisiklet yolları, bölgeyi en hızlı şekilde tanımanız için güzel bir fırsat. İster ana cadde ve liman bölgesinde gezinin, isterseniz gün boyu çam ormanlarının arasında, ciğerlerinize oksijen doldurarak pedallayın. Tatile gelirken bisikletinizi de getirebilirsiniz ama bisikleti taşımak istemeyenler için bazı işletmelerde ve yol üzerinde, bisiklet kiralama olanakları bulunuyor.

Dalış Yapın

Turkuaz rengi koylarla çevrili ilçede 50’ye yakın dalış noktası bulunuyor. Bölgede ilk kez dalış yapmak isteyenlere de, yıllardır dalış yapanlara da farklı seçenekler içeren dalış okulları ve tekneler hizmet veriyor. Nisan-Kasım ayları arasında sabah 10:00’da başlayan tekne turlarında farklı noktalarda dalış yapıp, öğle yemeğini de teknede alabiliyorsunuz. 17:00 olduğunda karaya adım atarken, sualtının büyülü dünyasından Marmaris’in ışıl ışıl akşamına geçiş yapıyorsunuz.

Tekne Turlarına Katılın

Tüplü dalış yapmak istemeyenler için, şnorkel ile sualtı dünyasını tanıma imkanı veren günlük tekne turları da bulunmaktadır. En güzel koylara uğrayıp, deniz üstünde öğle yemeği yiyip, eğlenceli bir gün geçirebilirsiniz.

Linkler “Marmaris Tatilinde Yapılabilecek Etkinlikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir