Kışın Gezilecek 6 Popüler Yer

Kışın Gezilecek 6 Popüler Yer

4 mevsimi yaşayabildiğimiz cennet vatanımızda yazın olduğu kadar kışın da görülmesi gereken pek çok nokta bulunuyor. Akla ilk gelen yerler Uludağ, Kartepe ve Kartalkaya olsa bile inanın o kadar çok yer var ki! Bir kış tatili planını hak eden yerleri, kışın gezilecek 6 popüler yer yazımızda sizler için derledik:

ABANT & YEDİGÖLLER – BOLU

Bahar aylarında pek çok rengi bir araya getiren Abant Gölü, kışın da beyazlar içerisinde adeta kartpostaldan fırlamış gibi görünüyor. Türkiye’de kış tatili planınızı Bolu’dan yana kullanabilir, sonrasında Yedigöller’e doğru hareket ederek Bolu’nun diğer güzelliklerini keşfedebilirsiniz.

ILGAZ – KASTAMONU

Karadeniz sadece yeşilken mi güzel sandınız? Ilgaz, Karadeniz’de kış aylarında gidilebilecek harika detaylara sahip. Bunlardan bir tanesi de şüphesiz Kastamonu’da bulunan ve Aralık – Nisan ayları arasında ziyaret edebileceğiniz Ilgaz Kayak Merkezi.

SARIKAMIŞ – KARS

Kars’ta çekilen veya Kars’a giden yollarda özellikle Doğu Ekspresi’nde çekilen fotoğraflara sıklıkla tanık oluyoruz. Sarıkamış’ta bulunan Kayak Merkezi, şehir merkezine 50 km uzaklıkta bulunuyor ve benzeri Alp Dağları’ndaki kristal kar yapısı olarak biliniyor. Harika bir kış tatili destinasyonu olan Sarıkamış’ı değerlendirmeye almanızı öneririz.

SAPANCA – SAKARYA

Türkiye’de kış tatili listemizde 4. Sırada Sapanca Gölü var. Her mevsimde ayrı güzel manzaralar sunan Sapanca, Türkiye’de kış tatili yapılabilecek en güzel yerler arasında. Özellikle İstanbul civarında yaşıyorsanız bir hafta sonu kaçamağına sıkıştırabilir, rüya gibi bir kış tatili yaşayabilirsiniz.

AYDER – RİZE

Karadeniz dedik, Kastamonu dedik ama Rize unutulur mu hiç? Dillere destan Ayder Yaylası’nı gezmenin zamanı olmaz! Bahar aylarında sunduğu sonsuz oksijenle popüler olan Ayder’i bir de kış aylarında denemelisiniz, pişman olmayacağınızı garanti ediyoruz.

PALANDÖKEN – ERZURUM

Şüphesiz Doğu Ekspresi ile bizi mest eden görseller sadece Kars’ta değil, Erzurum’da da çekilen fotoğraflar oluyor. Türkiye’de kış dendiğinde ilk akla gelen yerlerden olan Palandöken, kocaman kayak merkezi ile kışçıları ağırlamak için ‘hazır ol’da bekliyor. Şehir merkezine 20 dakika uzaklıkta olan Palandöken’e Şubat ayında çocuklarınız ile gidebilir, uzun bir kış tatili planı ile kayak keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir