Ülkemiz bayram tatilinde gezilecek, gidilecek pek çok yere sahip. İster kültür turuna katılın, ister deniz, havuz başında güneşin tadını çıkartın yada bir kamp alanında doğanın sesini dinleyin…

Bayram Ne Zaman? 2022 Bayram Tarihleri

Ramazan Bayramı’nın ilk günü 02 Mayıs Pazartesi – 04 Mayıs Çarşamba son günü.
Kurban Bayramı’nın ilk günü 09 Temmuz Cumartesi – 12 Temmuz Salı son günü.

Bayram Tatilinde Gezilecek Yer Önerileri

Pamukkale – Denizli

Denizli’nin ilçesi olan Pamukkale, ülkemizin turizm yerlerinden birisidir. Termal tatil için ve tarihi mekanlarıyla gitmeye değer.

Burhaniye Ören – Balıkesir

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde yer almaktadır. Küçük bir tatil beldesidir. Türkiye’de bulunan en geniş plajlara sahip olan yerlerden biridir. Denizi mavi bayraklıdır ve plaja kadar çam ormanlarıyla çevrilidir. Fakat burada sezon geç açılır ve erken kapanır.

Sığacık – İzmir

İzmir’de yer alan ve Seferihisar ilçesine bağlı balıkçı kasabasıdır. Tarihi taş evleri ve doğasıyla görülmeye değer. Huzurlu, sessiz ve sakin tatil yeri arayan kişilerin gidebileceği yerlerden biridir. Mavi bayrağa sahip plajında denize girebilir, Kaleiçi sokaklarında gezebilirsiniz.

Assos (Behramkale) – Çanakkale

Çanakkale’de bulunur ve antik kentiyle meşhurdur. Burada kadırga Koyu, Assos Antik Kenti ve Behramkale köyünü gezip görebilirsiniz. Assos’da butik oteller ve kamp alanları bulunmaktadır. Buralarda kalabilirsiniz. Doğayla iç içe kafa dinlemek için oldukça iyi yerlerden biridir.

Fethiye – Muğla

Ölüdeniz gibi dünyada eşi bulunmayan bir kumsalı bulunan Fethiye, ülkemizin önemli turizm merkezlerindendir. Doğal yapısı ile yamaç paraşütü gibi alternatif sporlar yapılmaktadır. Kelebekler vadisi, Kabak koyu gibi doğal yerlerle sahip bölge, antik çağlardan kalmış kent kalıntıları ile de gezilip görülecek yerlerdendir.

Beğen
Beğen Love Haha Wow Sad Angry

Katkıda Bulunun

Siz de yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Tesis Paneli

Tesis Hesabı Oluşturun.

Şifreyi Sıfırla

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.