Bayram Tatilinde Gidilecek Yer Önerileri

Bayram Tatilinde Gidilecek Yer Önerileri

Her bayram öncesinde, nereye gidelim, nerede kalalım gibi çeşitli soruların sorulduğu döneme yaklaşırken, kalabalık yerlerden ziyade nispeten sakin ve küçük yerlerin bulunduğu “bayram tatilinde gidilecek yer önerileri” konulu yazımızdaki önerilerimizi inceleyin. Farklı bölgelerde bulunan sakin tatil yerlerinin, bayram tatili haricinde de gidip görülmeye değer olduğunu düşünüyoruz.

Akyaka – Muğla

Muğla’nın Ula ilçesinde yer alan bir beldedir. Eski bir balıkçı kasabasıdır. Sakindir ve kafa dinleme yerlerinden biridir. 2011 yılında Türkiye’deki 11 sakin kentten biri olarak seçilmiştir. Denizi oldukça berraktır. Akyaka plajını tercih edebileceğiniz gibi tekne turları ile başka plajlara da gidebilirsiniz. Tekne turları ile Sedir adasına ve Kleopatra plajına gidebilirsiniz.

Burhaniye Ören – Balıkesir

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde yer almaktadır. Küçük bir tatil beldesidir. Türkiye’de bulunan en geniş plajlara sahip olan yerlerden biridir. Denizi mavi bayraklıdır ve plaja kadar çam ormanlarıyla çevrilidir. Fakat burada sezon geç açılır ve erken kapanır.

Karaburun – İzmir

Ege’de yer alan saklı cennetlerden biridir. İzmir’in en küçük ilçesidir. İzmir’e 130 km uzaklıkta yer almaktadır. Doğal hali bozulmamış doğayla iç içe bir yerdir. Fakat yolları virajlıdır. Burada dalış dersi alabilirsiniz veya plajlarda güneşlenebilirsiniz. Ayrıca Karaburun’da gezilecek yerlerde bulunmaktadır.

Sığacık – İzmir

İzmir’de yer alan ve Seferihisar ilçesine bağlı balıkçı kasabasıdır. Tarihi taş evleri ve doğasıyla görülmeye değer. Huzurlu, sessiz ve sakin tatil yeri arayan kişilerin gidebileceği yerlerden biridir. Mavi bayrağa sahip plajında denize girebilir, Kaleiçi sokaklarında gezebilirsiniz.

Assos (Behramkale) – Çanakkale

Çanakkale’de bulunur ve antik kentiyle meşhurdur. Burada kadırga Koyu, Assos Antik Kenti ve Behramkale köyünü gezip görebilirsiniz. Assos’da butik oteller ve kamp alanları bulunmaktadır. Buralarda kalabilirsiniz. Doğayla iç içe kafa dinlemek için oldukça iyi yerlerden biridir.

Küçükkuyu / Ayvacık – Çanakkale

Zeus Altarı, Assos Antik Kenti, Kadırga Koyu, Yeşilyurt Köyü ve Adatepe Köyü gibi görülmeye değer yerlerin olduğu, Kaz dağı’nın eteklerinde şirin beldeyi görün.

Bayram tatilinde gidilecek yer önerileri yazımızda, gidilecek huzurlu ve az bilinen tatil yerlerinden de bahsettik. Gidip gezecek olanlara şimdiden iyi tatiller dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir