Alanya’da Gezilecek Tatil Yerleri

Alanya’da Gezilecek Tatil Yerleri

Antalya’ya bağlı bir ilçe olan Alanya, günümüzde hem yerli hem de yabancı turistler tarafından en sık tercih edilen tatil yerleri arasında bulunuyor. Alanya’nın kendine özel tarihi yapısı, doğal güzellikleri ve iklimi ile birbirinden eşsiz dakikalar ve tatiller geçirebilmek mümkündür. Alanya tatiliniz sırasında yapabileceğiniz farklı aktiviteler ve gezebileceğiniz çeşitli mekanlar bulunmaktadır. Peki, Alanya tatiliniz sırasında ne tür aktiviteler yapabilirsiniz? Alanya’da gezilecek tatil yerleri yazımızı hep beraber inceleyelim.

Eşsiz Tarihi ile Alanya Kalesi

Alanya Kalesi, şehir merkezinden görülebilen ve oldukça eski, önemli bir tarihe sahip olan bir kaledir. Büyük Selçuklu Devleti döneminden günümüze kadar sağlam bir şekilde gelmeyi başarabilen Alanya Kalesi’nin konumu da oldukça mükemmel. Alanya’nın bir simgesi haline gelen Alanya Kalesi’ne hem karadan hem de denizden ulaşım oldukça zordur.

Alanya Tersanesinde Eşsiz Manzaranın Keyfini Çıkarın

Alanya Tersanesi 1228 yılında Sultan Keykubat tarafından inşa ettirilmiştir. Eşsiz bir manzaraya sahip olan Alanya Tersanesi’ne Alanya tatiliniz sırasında mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Kleopatra Plajında Denizin Keyfini Çıkarın

Alanya yaz turizmi için en ideal şehirlerden bir tanesidir. Üstelik sıcak ve nemli havası da Alanya’ya giden kişileri denizi sevmeseler dahi zorla denize götürüyor. Türkiye’nin en ünlü plajlarından biri olan Kleopatra Plajında denizin ve Alanya’nın keyfini çıkarabilirsiniz.

Dim Çayında Serinleyin

Dim Çayı Alanya’nın en soğuk yeridir. Güneşin tam tepede olduğu öğlen vaktinde dahi buz gibi bir havası olan Dim Çayı’nda bulunan çayda yüzmek ise cesaret ister. Eğer soğuya karşı cesaretiniz varsa Dim Çayı’nda tatlı su balıkları ile birlikte yüzebilirsiniz. Bunun yanı sıra Dim Çayı’na yemek yemek ya da bir şeyler içmek için de gidebilirsiniz.

Tekne Turuna Katılın

Alanya Limanı’ndan birbirinden güzel tur tekneleri bulunuyor. Bu tekneler hem gündüz turları hem de gece mehtap turları düzenliyorlar. Gündüz gezileri ile Alanya’nın eşsiz koylarının tadını çıkarabilirsiniz. Mehtap turları ile de Akdeniz’in eşsiz güzelliğini ay ışığında izleyebilirsiniz. Üstelik bu turların son derece eğlenceli olduğunu da ifade edebilmek mümkündür.
Alanya’da gezilecek tatil yerlerinden kısaca bahsettik, siz de bir tatil planı yapıyorsanız Alanya’yı tercih edebilir ve eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir