İnciraltı Kent Ormanı’na Nasıl Gidilir – Haftasonu Gezintisi

İnciraltı Kent Ormanı’na Nasıl Gidilir – Haftasonu Gezintisi

İnciraltı Kent Ormanı İzmir Balçova’dadır. İzmir halkının, piknik, yürüyüş, bisiklet sürme gibi etkinlikleri yapabildiği, geniş alanıyla doğayla buluştuğu yerdir. Özel araçlarla veya toplu taşıma araçlarıyla ulaşım mümkündür. Giriş ücretsizdir, içeride bulunan WC, bisiklet kiralama hizmetleri ücretlidir. Sadece belirlenmiş alanda mangal yakmak serbest, bunun dışındaki alanlarda yasak olduğu tabelalarla gösterilmektedir.

“Büyükşehir Belediyesi’nin girişimleri ile eski fotoğraflardan çıkartılıp, İzmir’e yeniden kazandırılan kayıkları için Deniz Müzesi’nin yakınında iskele yapılarak, Demokrasi Meydanı yeniden düzenlendi. Kent ormanına bin’i meyve olmak üzere 20 binden fazla ağaç,16 binden fazla çalı ve yer örtücü bitkiler dikildi. Ağaç, ev serçesi ve büyük baştankara kuş türlerini kuş yuvaları ve tanıtım panoları yerleştirildi.

www.izmir.bel.tr  “

Ailecek veya arkadaşlarımızla zaman zaman uğradığımız, sevdiğimiz bir yer olan Kent Ormanı, hafta içinin yoğun geçen günlerinde biraz olsun nefes almamızı sağlıyor. Doğanın içinde bisiklet sürme etkinliğinin keyfini yaşarken, yürüyen veya oturma alanlarında dinlenen insanları görüyoruz. Lagünün kıyısında dinlenip etkinliğimize devam ederken, İzmir manzarası ve balıkçı teknelerini de izliyoruz. Bir süre sonra yorulduğumuzu hissedip ama eğlenceli bir gün geçirmenin verdiği huzurla evimize doğru yol alıyoruz.

İnciraltı Kent Ormanı’na Nasıl Gidilir?

İzmir’in merkezi noktalarından Fahrettin Altay aktarma merkezine giden toplu taşıma aracına binin, aktarma merkezinde İnciraltı durağından geçen 311, 480, 486 numaralı otobüslerden birini kullanarak Kent Ormanı’na gitmek mümkün. Özel aracınızla gitmek için yol tarifi sayfasından güzergahı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir