Instagram Hesabınıza Renk Katacak Tatil Önerileri

Instagram Hesabınıza Renk Katacak Tatil Önerileri

Tatil, yoğun iş hayatından ve stresli bir şehir hayatından kaçmak için en ideal beklentilerden birisidir. Tatil kişiyi iyi hissettirir, stresten arındırır ve yeni yerlerin keşfedilmesini sağlar. Tatil yaparak bunu ölümsüz hale getirmenin ve arkadaşlara göstermenin en iyi yolu kuşkusuz tatil fotoğraflarının instagram üzerinden paylaşılmasıdır. Instagram hesabınıza renk katacak tatil önerileri bu yazının ana konusunu oluşturuyor ve birbirinden renkli tatil alternatiflerini sunuyoruz.

Olimpos Tatili

Olimpos Antalya’ya bağlı bir tatil beldesidir ve doğayla iç içe olmak isteyenlerin uğrak adresidir. Olimpos son yılların revaçta tatil beldesi olarak hem yeşil bir yer hem de denizin keyfini çıkarmak isteyenler için biçilmez kaftandır. Eğer kalabalık otelleri sevmiyorsanız ve dinlenmek ve fotoğraf çekmek sizin için ön planda ise mutlaka Olimpos’u ilk sıraya almalısınız. Olimpos’ta yer alan ahşap evlerde konaklayabilir, harika bir sofra kurabilir ve güzel yerleri fotoğraflayabilirsiniz.

Ayder Yaylası

Yeşil bir tatil rotası arayanlar için en güzel seçeneklerden birisi de Rize’de bulunan Ayder yaylasıdır. Fotoğraf ve video tutkunları için çok güzel bir doğa harikası olan Ayder yaylası her yıl yüzlerce turistin uğrak noktasıdır. Instagram hesabınıza renk katacak tatil önerileri konusunda en öne çıkan tatil mekanlarından birisi olan Ayder, doğa tutkunları, farklı bir yemek kültürü arayanlar ve stresten arınmak isteyenler için çok güzel tatil mekanıdır. Ayder son yılların gözde bir tatil mekanı haline geldi ve özellikle sıcak bölgelerde yaşayanlar için ferah bir nefes alma mekanı oldu.

rize ayder yaylası

Amsterdam

Hollanda’nın başkenti olan Amsterdam özgürlük denildiğinde akla ilk gelen yerlerdendir. Amsterdam, yeşiliyle, ünlü kanallarıyla, müzeleriyle en güzel tatil yerlerinden birisidir. Instagram fenomenleri ve youteberler için de çok gözde olan bu kent her yıl- özellikle yaz aylarında- hem Türkiye’den hem de Avrupa’dan yüzlerce turisti ağırlıyor.

Okuma Önerisi:  Alanya'da Gezilecek Tatil Yerleri

Buraya gelirken mutlaka bir bisiklet kiralanması ve bu küçük kentin bir baştan bir başa bisikletle gezilmesi waffle’nın mutlaka denenmesi ve bal mumu heykel müzesinin gezilmesini öneririz. Bunları yaparken her anı görüntülemek, barda güzel bir içki yudumlamak ve patates cipsi yemek sizi çok iyi hissetirecektir.

Kapadokya

kapadokya

Instagram hesabınıza renk katacak tatil önerileri konusunda bir diğer öneri de peri bacaları ile ünlü Kapadokya’dır. Instagram hesabınızda muhteşem fotoğraf ve videolar ile sayfanızı renklendirecek olan bu şirin belde, dünyanın her yerinden yüz binlerce turistin vazgeçilmez rotasıdır. Peri bacaları doğal oluşumuyla yüzlerce insanı hayrete düşürüyor ve çok güzel bir manzara oluşturuyor. Kapadokya’ya gidildiğinde yapılması gerekenler; Güvercinlik Vadisi’ni gezmek, çömlek yapımını izlemek ve mümkünse çömlek yapmak, hediyelik eşya satan dükkanlardan alışveriş yapmak, testi kebabını tatmak ve Ürgüp, Göreme gibi diğer beldeleri gezerek tatilin tadını çıkarmaktır. Kapadokya’yı gezen birisi için en güzel kareler Kaymaklı ve Ürgüp’te bulunuyor.

Tarsus

Tarsus kültür ve doğa turizminde öne çıkan kentlerden birisidir. Mersin’de bulunan bu şirin kent muhteşem doğası ve manzaralarıyla ve tarihi yerleriyle her yıl onlarca turisti ağırlıyor. Tarsus’a gelindiğinde, kebap ve humus yenilmeli, şalgam içilmeli ve mamul isimli tatlısı alınmalıdır. Tarsus’ta bulunan lokantalarda sofranın fotoğrafı mutlaka çekilmelidir. Tarsus’u gezerken uğranacak rotalar; Kleopatra Kapısı, Şelale, Roma Yolu ve St. Paul Kuyusu’dur. Bu rotalar Instagram hikayelerinde ve sayfanızda muhteşem görüntüler yaratmanızı sağlayacaktır.

Tarsus aynı zamanda tatil beldelerine oldukça yakın olduğu için buradan ayrıldığınızda Kızkalesi gibi muhteşem bir tatil yöresine de gitmek mümkündür. Tarsus Çukurova’da yer alan bir kent olduğu için yazın çok sıcak olduğu unutulmamalıdır. Bu sebeple, gidilecekse Mart veya Nisan aylarında ziyaret edilmelidir.

Okuma Önerisi:  Kışın Gezilecek 6 Popüler Yer

Paris

Instagram hesabınıza renk katacak tatil önerileri denildiğinde akla gelen önerilerden bir diğeri de Paris kentidir. Paris’e gidecek olan birisinin mutlaka tarih, kültür, sanat, moda ve doğa tutkunu olması gerekir. Paris tüm bu güzellikleri bir arada sunmayı başarmış ender şehirlerden birisidir. Fransa’nın başkenti olan bu güzel kentte bulunan güzellikler saymakla bitmez. İlk olarak gidilmesi gereken kentin sembolü olan Eyfel Kulesi’dir. Fotoğraf tutkunları için harika manzaralar sunan bu yapı milyonlarca turistin defalarca görmek için geldiği bir yerdir.

Eyfel Kulesi’ne çıkıldığında video ve fotoğraf çekmek için en güzel yerleri bulmalısınız. Kulenin mutlaka en üst katına çıkılmalı ve mümkünse sıcak bir yaz akşamı tercih edilmelidir. Bu sayede harika bir gün geçirmek mümkün olacaktır. Paris demek sadece Eyfel demek değildir, aynı zamanda Şanzelize Caddesi’nde muhteşem mağazalara uğrayarak kaliteli elbiseler satın alabilir, Concorde Meydanı’nda güzel bir kafeye oturabilir ya da Zafer Takı önünde harika görüntüler alabilirsiniz. Paris her şeyiyle muhteşem bir kent ve mutlaka görülmesi gereken bir yer. Sanata düşkün biri iseniz Louvre Müze’sinden bahsetmemek olmaz. Harika eserlerin sergilendiği bu güzel müzede heykel ve resim sanatının en üst noktasında eser veren sanatçıların yapıtlarını görme şansınız olacak. Unutulmadan eklenmelidir; Mona Lisa tablosu da bu müzede yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir