Karia Yürüyüş Yolu Nerededir?

Karia Yürüyüş Yolu Nerededir?

Karia Yolu Haritasını inceleyin.

Karia Yolu, ismini antik Karya bölgesinden alan, 850 kilometrelik bir patika yoldan oluşan Türkiye’nin en uzun yürüyüş rotası olan Karia Yolu, her yıl binlerce ziyaretçiyi ağırlıyor. Aydın’ın Çine ilçesinden başlar ve Muğla yarımadaları içerisinden devam eder. Eşsiz doğal ve tarihi güzelliklerinin yanı sıra bisiklet yolu da bulunan Karia yürüyüş yolu, kişilerin dinlenip kamp yapabileceği çeşitli ormanlık alanlara da sahiptir. Türkiye’nin en uzun yürüyüş yollarından biri olan Karia yürüyüş yolu, Bozburun ve Datça Yarımadaları, Gökova Körfezi ve Iç Karia olmak üzere 4 ana bölüm ve Muğla Çevresi olarak 1 ek bölümden oluşmaktadır.

Bozburun Yarımadası

Bozburun Yarımadası rotası, Marmaris İçmeler’den başlar ve Bozburun Yarımadası’nın eşsiz güzelliklerinde son bulunur. Bu bölgede keşif yapmak isteyen turistlerin sık sık tercih ettiği bu uzun patika yolda ki geleneksel köylerde turistlerin ilgisini çekiyor.

Datça Yarımadası

Eski Datça’dan başlayan rota güneye ve sonra batıya doğru engebeli burunları aşıp Knidos antik kentine ve yarımadanın en ucunda yer alan Deveboynu deniz fenerine ulaşıyor.

Gökova Körfezi

Gökova Körfezi’nin rotası Akyaka’dan başlayarak ormanlık patikalardan Kıran Dağları’na çıkmaktadır. Gökova Körfezi’nin etkileyici manzaraları eşliğinde mükemmel bir yürüyüş gerçekleştirebilmeniz mümkündür.

İç Karia

Gökova Körfezi’nin yükselen rotasından halı ve dokumacılığın aktif olduğu Milas köylerine geçilerek Karia’nın başkenti olarak Milas’a ulaşılmaktadır. Yemyeşil doğanın ve asırlık zeytinliklerin arasından taş döşeli yollardan geçilerek Beşparmak Dağlarının eteklerine ulaşır.

Muğla ve Çevresi

Karia yürüyüş yolu 4 etabın yanı sıra da ek olarak Muğla ve çevresini de kapsamaktadır. Akyaka’dan başlayan rota eski bir kervan yolunu izlemektedir. İç kesimlere gelindikçe tarlalardan ve ormanlık yamaçlardan Muğla’ya yönelim başlar.

Dünyanın En Çok Turist Gelen Yerlerinden Karia Yürüyüş Yolu

Karia yürüyüş yolu, turistlerin en çok ziyaret ettiği turistik alanlar arasında yer alıyor. Açıldığı günden bu güne kadar yoğun bir ilgi göre Karia Yolu hem dünyadan hem de Türkiye’den binlerce turiste ev sahipliği yapıyor. Bu doğrultuda Karia Yürüyüş Yolu’nun günümüzde en çok tercih edilen turistik yürüyüşleri arasında olduğunu ve pek çok kişi tarafından talep gördüğünü ifade edebilmek mümkündür. Siz de eşsiz bir deneyim için Karia Yürüyüş Yolu’nu tercih edebilirsiniz.

Karia yolu yürüyüş rotası hakkında daha ayrıntılı bilgi için www.kariayolu.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir