Glamping nedir?

Glamping nedir?
Beğen
Beğen Love Haha Wow Sad Angry
2

“Glamorous” ile “camping” kelimelerinden oluşturulan Glamping, ülkemizde öne çıkan tatil trendlerinden olmaya başladı. Doğa içinde konforundan vazgeçmek istemeyenlerin tercih ettiği tatil deneyimidir.

Bilindik tatillerden ziyade, kalabalıktan uzaklaşmak isteyerek yeni arayışlara giren tatilciler, doğa ve kamp ruhunu konfor ile yaşamaya imkan veren, glamping’e yönelmeye başladı.

Kamp yapmak istediğinizde çadırınızı ve ekipmanınızı tedarik etmeniz gerekebilir, glampingde çadır ve ihtiyaç duyulan ekipmanlar hazırdır, size konaklaması kalır. Glamping çadır yerine bungalov evler de tasarlanabilmektedir. Kamp yapacağınız tesislerde aktiviteler sınırlı olabilir fakat glamping alanlarında pilates dersleri, bisiklet sürme, doğa yürüyüşleri vb. pek çok aktiviteyle karşılaşabilirsiniz.

Türkiye’de glamping alanları neresi?

Kamp ve doğa severlerin en çok tercih ettiği yerler arasında Marmaris, Datça, Fethiye, Edremit, Bozcaada, Bolu, Assos, İzmir gibi bölgelerde tesisler bulunuyor.

Beğen
Beğen Love Haha Wow Sad Angry
2
konakliyo

konakliyo

Turizm mezunu ve blog sitesinin kurucusuyum. Web tasarım, seo konularına ilgiliyim. Turizm ve hobimi birleştirip, siteyi geliştirmeye çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir