Antalya’da 8 Kamp Alanı – Kamp Tatili

Antalya’da 8 Kamp Alanı – Kamp Tatili

Türkiye’de turizm ve tatil söz konusu olduğunda birçok kişinin aklına ilk gelen şehirlerden biri Antalya’dır. Yeşil doğası ve tertemiz deniziyle her dönem tatilciler tarafından tercih edilen Antalya’da çok güzel tatil köyleri vardır. Lüks tatil köyleri ve temiz plajlarının yanında Antalya’da tatil yapmak isteyen kişiler için önemli öneriler vardır. Antalya’da unutulmaz bir tatil yapmak isteyen kişiler için kamp alanları öne çıkıyor. Tatilini kamp yaparak geçirmek isteyen kişiler için Antalya’da en uygun kamp yerleri bulunuyor. Hem yerli hem de yabancı turistler tarafından tercih edilen kamp yerlerinin özellikleri farklılık gösteriyor.

Kaliteli ve gelişmiş olanaklarıyla dikkat çeken kamp yerleri Antalya ilinin farklı şehirlerinde bulunuyor. Kamp yapmak isteyen kişiler, kamp önerileri arasında uygun olanı seçerek harika ve zevkli bir kamp tatili yapabiliyor.

Tatil köylerindeki ve büyük otellerdeki gürültüden uzak durmak isteyen kişiler için her bütçeye uygun olabilecek kamp yerleri bulunuyor. Masmavi denizin ve eşsiz doğanın keyfini çıkartmak için tercih edilebilecek kamp yerlerine kolay bir şekilde ulaşım sağlanabiliyor. Kamp yerlerinin en önemli özelliklerinden biri elektrik ve su gibi olanakların bulunmasıdır.

Çıralı – Olimpos Kamp Yerinde Eşsiz Bir Kamp Tatili

Antalya’nın en popüler kamp yerlerinden biri olan Çıralı – Olimpos kamp alanı, Akdeniz kıyı şeriden de bulunuyor. Her ne kadar ulaşım olanakları zor olsa da eşsiz doğasıyla birlikte hem yerli hem de yabancı kampçıların vazgeçemediği alanlardan biri olarak dikkat çekiyor. Uzun ve geniş bir alanda yer alan kamp yerinde muhteşem bir manzara bulunuyor.

Çevre bölgelerde tatil köyü ve otel gibi yerler bulunmadığı için temiz havasıyla insanları cezbediyor. Tatil ve kamp amacıyla bu bölgeyi tercih eden kişiler, ormanların arasında güzel bir kamp kurarak huzurlu bir tatilin keyfini çıkarabilir.

Antalya Geyikbayırı Kamp Yeri

Antalya’nın turistik yerleri ve kamp alanlarıyla ünlü bölgesinden biri olan Konyaaltı ilçesi birçok kişi tarafından tercih edilmeye devam ediyor. Konyaaltı’nda yer alan Geyikbayırı kamp yeri, temiz havası ve düzenli olmasıyla tercih edilebilecek alanlardan biridir. Doğanın eşsiz güzelliklerine yakın bir yerde huzurlu bir kamp tatili yapmak isteyen kişiler, Geyikbayırı kamp yerine gidebilirler.

Bölgenin diğer önemli özelliği ise Türkiye’deki en büyük tırmanma alanlarından birine sahip olmasıdır. Kaya tırmanışı yapmak isteyen yerli ve yabancılar bölgeye gelmeye devam ediyor. Geyikbayırı kamp yerine ulaşım sağlamak için tercih edilebilecek farklı ulaşım seçenekleri bulunuyor.

Antalya Maden Koyu Kamp Yeri

Antalya’nın turizm açıdan önemli yerleşim yerlerinden olan Kemer’de kamp alanları da bulunuyor. Tertemiz denizi ve plajının yanında harika doğasıyla tercih edilebilecek kamp yerlerinden biri olan Maden Koyu, Kemer sınırlarında bulunuyor. Olimpos ile yürüme mesafesinde olan kamp yerinde huzurlu bir tatil yapılabiliyor.

Koyun çevresinde bulunan mağaralar ve tarihi güzellikler, kamp tatili yaparken gezmek isteyen kişiler için tercih edilebiliyor. Doğal mağaraların içinde yer alan havuzlarda yüzmek mümkün olabiliyor. Antalya’da en uygun kamp yerleri arasında yer alan Maden Koyu kamp yerine kolay bir şekilde ulaşım sağlanabiliyor.

Antalya Adrasan Kamp Yeri

Güzel ve unutulmaz kamp anısı yaşanabilecek yerlerden biri de Adrasan kamp yeri olarak dikkat çekiyor. Antalya’nın doğal güzelliklerinden biri olan bölgede temiz ve uzun bir plaj bulunuyor. Dağların arasında kalmış bölgede serin rüzgarlar eşliğinde harika bir kamp deneyimi yaşanabiliyor. Yeşil ve mavinin birleştiği noktalardan biri olan kamp yerinde sakin bir tatil geçirilebiliyor.

Antalya Phaselis Kamp Yeri

Antalya’da yer alan antik kentlerden biri olan Phaselis Antik Kentine yakın bir konumda kamp alanı da bulunuyor. Akdeniz’in en güzel yerlerinden biri olan Phaselis, eski dönemlere ait yapılara ve tarihi kalıntılara rastlanabilecek bir alan olarak öne çıkıyor. Kamp tatili yaparken tarihi güzellikleri keşfetmek isteyen kişiler için Antalya’daki Phaselis kamp yeri önerilebilir. Kamp yerinin ormanlar arasında bulunması huzurlu ve sakin bir kamp tatili sağlıyor.

Antalya Korsan Koyu Kamp Yeri

Kumluca sahiline yakın bir konumda bulunan kamp alanı, son yılların en popüler yerlerinden biridir. Her sene yüzlerce kampçının tercih ettiği bölgede çadır kurarak kamp tatiline başlamak oldukça kolaydır.

Ücretsiz olmasının yanında elektrik ve su gibi olanakların olması da kamp tatilcileri için avantajlı bir nokta olarak dikkat çekiyor. Ekonomik ve eğlenceli bir tatil yapmak isteyen kişiler, Antalya korsan koyu kamp yerini tercih edebiliyor.

Antalya İncekum Kamp Yeri

Antalya’nın ilçeleri arasında yer alan Alanya’da bulunan kamp yerlerinden biri olan İncekum kamp yeri, farklı güzellikleriyle öne çıkıyor. Alanya bölgesindeki yeşil alanların ortasında yer alan kamp yerinin denize yakın olması da kampçılar için avantaj sağlıyor.

İncekum kamp yerinin yakınında bulunan restoran, tuvalet ve mağazalar, kampçıların rahat ve sorunsuz bir şekilde kamp tatili geçirmesine olanak sağlıyor. Antalya’da en uygun kamp yerleri içinde çok kişi tarafından tercih edilen yerler arasında İncekum kamp yeri bulunuyor.

Antalya Kaş Kamp Alanı

Türkiye’de olduğu kadar Dünya’da da popüler olan turizm merkezleri arasında yer alan Antalya Kaş, kampçıların uğrak noktalarından biridir.

Kaş’ta yer alan kamp alanı, doğal güzelliklerinin yanında farklı olanaklarıyla kamp yapmak isteyen kişilere cazip geliyor. Denize yakın konumda olmasının yanında farklı alışveriş ve restoran olanakları sayesinde birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Kaş kamp yerine ulaşım sağlamanın kolay olması da avantajı noktalar arasında yer alıyor.

Antalya’da Kamp Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yaz tatilini Antalya’da kamp yaparak geçirmek isteyen kişiler için önemli noktalar bulunuyor. Antalya’da en uygun kamp yerleri tercihinde bulunacak kişilerin ulaşımı ve kamp olanaklarını araştırması faydalı olacaktır.

Kamp yapmaya alışık olmayan kişiler için kamp yerinde bulunan alışveriş yerleri ve tuvalet olanakları oldukça önemlidir. Bazı kamplarda elektrik, su ve yemek gibi imkanlar bulunduğu için kamp yapmak daha kolay olacaktır. Bu nedenle kamp tatiline çıkmadan önce detaylı bir araştırma yapılması gereklidir.

Linkler “Antalya’da 8 Kamp Alanı – Kamp Tatili

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir