Bisiklet Yolları Olan Tatil Yerleri

Bisiklet Yolları Olan Tatil Yerleri

Bisiklet, dünya üzerinde kişilerin en çok sık tercih edilen ulaşım araçları arasında yer almaktadır. Dünyanın en yaygın spor dallarından birisi olan bisiklet özellikle Avrupa’da pek çok kişinin kullandığı ulaşım araçlarından bir tanesidir. Ancak günümüzde son zamanlarda ülkemizde de bisiklete karşı olan ilginin ve talebin arttığını ifade edebilmek mümkündür. Bu doğrultuda Türkiye’de bisiklet yollarının varlığından söz edebilmekte mümkün hale gelmiştir. Peki, ülkemizde bisiklet yolunun bulunduğu gezi ve yerleşim yerleri nerelerdir? Gelin hep beraber inceleyelim.

İzmir

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 18 Ocak 2014’te hizmete aldığı bisiklet kiralama sistemi BİSİM 550 bisiklet ve 40 istasyon ile hizmet veriyor.Üye kartı, kredi kartı veya İzmirimkart (öncesinde Konak vapur iskelesindeki üye noktasında kartı aktifleştirmeniz gerekiyor) ile kiralama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bozburun

Bozburun, orman ve denizin iç içe olduğu son derece eşsiz bir yerdir. Marmaris ile Bozburun arasında bulunan bisiklet yolları ile keyifli dakikalar geçirebilmekte mümkün hale gelmektedir. Bisiklet sevdalıları ve profesyonel bisiklet sürücüleri için mükemmel bir alternatif olan Bozburun’u rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Marmaris

Marmaris, bisiklet yollarıyla, doğadaki bisiklet rotalarıyla ve yeni kurulan Marmaris bisiklet kiralama sistemiyle, bisiklet sürmeyi sevenler için cazip bir hal almaya başladı. Hem yerel halkın hem de turistlerin sahil şeridinde ve merkez bölgede gezinti yaparken görmek mümkün.

Kabak Koyu

Kabak Koyu, tatilcilerin en çok tercih ettiği yerler arasında bulunan bir koydur. Fethiye Limanı’ndan başlayan koy, antik tiyatrosunun üst kısmından devam ederek Ölüdeniz’e kadar uzanmaktadır. Tarihin ve doğanın güzelliklerinin bir arada olduğu Kabak Koyu’nu tercih ederek doğa ile iç içe bir tatil yaşayabilirsiniz.

Okuma Önerisi:  Konaklama Sektöründe Dijital Pazarlama Tavsiyesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir